aTAB 5 Phone segítő fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

aTAB 5 Phone segítő fórum

aTab5 telefonról minden.
 
KezdőlapKezdőlap  PortalPortal  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Semmi sem tökéletes

Go down 
+11
Encike38
hubayzoltan
Kisate
tihemi
jancsika74
mzstvn
Benyowszky
atipur
Gromek
tihibaby
Tibcsi68
15 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Tibcsi68
Lelkes amatőrnek számítok.
Lelkes amatőrnek számítok.



Hozzászólások száma : 91
Csatlakozás ideje : 2012. Nov. 02.
Age : 55
Tartózkodási hely : Kartal

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyKedd Dec. 18, 2012 9:28 pm

Mint a világon semmi, tehát ez a készülék sem tökéletes! Javasolnám, hogy gyűjtsük össze a negatív tapasztalatokat, hátha nem is a telefonban van a hiba, hanem valaki rájött már az adott jelenség megoldására, és tud segíteni másoknak is!
Vissza az elejére Go down
Tibcsi68
Lelkes amatőrnek számítok.
Lelkes amatőrnek számítok.



Hozzászólások száma : 91
Csatlakozás ideje : 2012. Nov. 02.
Age : 55
Tartózkodási hely : Kartal

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyKedd Dec. 18, 2012 9:45 pm

Akkor kezdeném:

-ha a telefon csatlakozva van a számítógéphez, és az sd kártya, valamint a belső tárhely le van választva, tehát a számítógép "látja", ebben az esetben, ha egyéni csengőhang van kiválasztva (tehát nem a gyáriak közül valamelyik), akkor bejövő hívás esetén a telefon az alap csengőhangon (amit gyárilag beállítottak) fog megszólalni, és e számítógépről való leválasztás után sem fog visszaállni az általunk beállított hang egészen addig, amíg újra nem indítjuk a telefont

-nagyon pozitív dolog, hogy ébreszt kikapcsolt állapotban is, amit tudomásom szerint az android rendszer nem tud (de itt megoldották), DE! az általam kiválasztott nem gyári ébresztőhang csak akkor szólal meg, ha nem kapcsolom ki a készüléket. Ha kikapcsolom, akkor az alaphang (idióta csipogás) ébreszt!


- igazán megjeleníthetné a névjegyzékben, ha valakihez egyéni csengőhang van beállítva...


-gyakran elfelejti beindítani bekapcsoláskor az olyan alkalmazásokat, amiket szeretném, ha mennének. Például Call Recorder Pro, Noled. Ezek olyan alkalmazások, amelyek az előző telefonomon (samsung Galaxy Y Duos) hibátlanul mentek, és automatikusan indultak a telefon bekapcsolásakor, hiszen a programok beállításaiban ott a lehetőség kipipálni az automatikus indítást.

Egyenlőre ennyi
Vissza az elejére Go down
tihibaby
Próbálkozós vagyok.
Próbálkozós vagyok.



Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 30.

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyKedd Dec. 18, 2012 10:43 pm

Tibcsi68:
Az első probléma az szinte biztos vagyok benne hogy nem készülék függő,a régebbi Voda Smart 858-am ettől cifrább mutatványokat is bemutatott ha PC-re csatlakoztattam,vagy onnan le.Egyszer teljesen újra kellett raknom a custom rom-ot ami rajta volt,mert annyira meggajdult.

Nekem ezek tűntek fel az egymagos 6575-ösnél:

-Hiába root-olt a készülék,magába a system file-okba nem enged belepiszkálni (lehet ez nem is baj,szoptam már ezzel,a túlzásba vitt okossággal). Very Happy
-Beépített zene program néha megbolondul össze vissza kavarja a számokat,amúgy a hozzákapott hagyományos fülessel egész jól szól.
-Néhány játéknál beszaggat a hang,miközben a grafika simán fut,ilyen nálam az Nfs Most Wanted,Rayman Jungle Run,és a Dead Space-nél is néha észrevehető,főleg mikor a Necromorphok betámadnak.
Vissza az elejére Go down
Gromek
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 12
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 14.

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptySzer. Dec. 19, 2012 5:58 am

Hali Mindenki!

Ha elfelejti a csengőhangot (márpedig el), akkor csak egy megoldás van:
ROOT!!
Ebben az esetben egy fájlkezelővel (ami tudja kezelni a root jogot!), meg kell keresni a TELEFON BELSŐ TÁRHELYÉN a /system/ mappát, felcsatolni RW módban, majd a /system/media/audio/ringtones/, /system/media/audio/notifications/ ill. /system/media/audio/alerts/ mappákba be kell másolni az általad óhajtott mp3, mid vagy ogg fájlokat.
Minden fájlra be kell állítani egyenként a jogosultságokat (permissions) rwx-r--r-- (macerás, utálom),
enélkül sajnos a rendszer nem fogja lejátszani (felkínálja kiválasztásra, de néma lesz).
/system/ mappát újra felcsatolni, de RO módban, teló reboot.

Lehet próbálkozni, most már nem felejti el a beálított hangokat.

Remélem ezen a kütyün is működik, nekem most még csak Galaxy S-em van (de majd holnap... bounce )
Vissza az elejére Go down
Tibcsi68
Lelkes amatőrnek számítok.
Lelkes amatőrnek számítok.



Hozzászólások száma : 91
Csatlakozás ideje : 2012. Nov. 02.
Age : 55
Tartózkodási hely : Kartal

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyCsüt. Dec. 20, 2012 9:27 pm

Van arra valakinek ötlete, hogy hogyan lehet azt megoldani, hogy egy, a Google Playen fizetős alkalmazát máshonnan (ingyen) letöltve el lehessen indítani a licencellenőrzés, és egyéb, az indítást megakadályozó marhaságok kikerülésével?
Vissza az elejére Go down
Gromek
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 12
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 14.

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyPént. Dec. 21, 2012 2:00 am

Tibcsi68 írta:
Van arra valakinek ötlete, hogy hogyan lehet azt megoldani, hogy egy, a Google Playen fizetős alkalmazát máshonnan (ingyen) letöltve el lehessen indítani a licencellenőrzés, és egyéb, az indítást megakadályozó marhaságok kikerülésével?

LuckyPatcher
Vissza az elejére Go down
Tibcsi68
Lelkes amatőrnek számítok.
Lelkes amatőrnek számítok.



Hozzászólások száma : 91
Csatlakozás ideje : 2012. Nov. 02.
Age : 55
Tartózkodási hely : Kartal

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyPént. Dec. 21, 2012 2:45 am

Gromek, leírnád nekem egy kicsit bővebben, hogy mit kell csinálni a Lucky Patcherrel, mert annyire nem vagyok jártas ezekben a dolgokban! Köszi
Vissza az elejére Go down
Gromek
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 12
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 14.

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyPént. Dec. 21, 2012 3:18 am

Tibcsi68 írta:
Gromek, leírnád nekem egy kicsit bővebben, hogy mit kell csinálni a Lucky Patcherrel, mert annyire nem vagyok jártas ezekben a dolgokban! Köszi

Én csak egyszer használtam, egyik proginál tökéletes volt, másiknál nem.
Folyamatosan frissíti a szerző.
Többféle lehetőséget kínál a "fizetésre", hogy melyik lesz jó, az szerencse (Lucky) kérdése.

Keress rá a guglival, töltsd le, próbálkozz.

Több helyen is lehet "izélt" programokat találni, én inkább azokat használom.

pl,:
apknew.com
papktop.com
marketmilitia.org
nokiaprogramok.hu (regisztrálni kell, utána a keresésben lehet nézelődni)
Vissza az elejére Go down
Tibcsi68
Lelkes amatőrnek számítok.
Lelkes amatőrnek számítok.



Hozzászólások száma : 91
Csatlakozás ideje : 2012. Nov. 02.
Age : 55
Tartózkodási hely : Kartal

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyPént. Dec. 21, 2012 5:10 am

Hát nem nyert!!! A lucky patcherhez hiányzik valami busybox, megtaláltam, letöltöttem, de nem lehet telepíteni...
Nincs root jogosultság! A folytatáshoz a legfelső szintű hozzáféréssel kell rendelkeznie....

Meg valami SuperSu gondja is van, de annak a telepítését sem engedi. Ez az üzenet: Nincs SU bináris telepítve és a SuperSu nem tudja telepíteni. Ez probléma! OK
Itt megakadtam, de nagyon...
Vissza az elejére Go down
atipur
Kezdem kapisgálni már.
Kezdem kapisgálni már.



Hozzászólások száma : 68
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 31.

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyPént. Dec. 21, 2012 11:36 am

Nem lehet a keresett programot letorrentezni? Nekem eddig minden ment amit onnan szedtem le.

Az Su nem a Super User (ROOT) ???
Vissza az elejére Go down
Benyowszky
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 20.

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyPént. Dec. 21, 2012 9:45 pm

Tibcsi68 írta:
Akkor kezdeném:

-ha a telefon csatlakozva van a számítógéphez, és az sd kártya, valamint a belső tárhely le van választva, tehát a számítógép "látja", ebben az esetben, ha egyéni csengőhang van kiválasztva (tehát nem a gyáriak közül valamelyik), akkor bejövő hívás esetén a telefon az alap csengőhangon (amit gyárilag beállítottak) fog megszólalni, és e számítógépről való leválasztás után sem fog visszaállni az általunk beállított hang egészen addig, amíg újra nem indítjuk a telefont

-nagyon pozitív dolog, hogy ébreszt kikapcsolt állapotban is, amit tudomásom szerint az android rendszer nem tud (de itt megoldották), DE! az általam kiválasztott nem gyári ébresztőhang csak akkor szólal meg, ha nem kapcsolom ki a készüléket. Ha kikapcsolom, akkor az alaphang (idióta csipogás) ébreszt!


- igazán megjeleníthetné a névjegyzékben, ha valakihez egyéni csengőhang van beállítva...


-gyakran elfelejti beindítani bekapcsoláskor az olyan alkalmazásokat, amiket szeretném, ha mennének. Például Call Recorder Pro, Noled. Ezek olyan alkalmazások, amelyek az előző telefonomon (samsung Galaxy Y Duos) hibátlanul mentek, és automatikusan indultak a telefon bekapcsolásakor, hiszen a programok beállításaiban ott a lehetőség kipipálni az automatikus indítást.

Egyenlőre ennyi

Sziasztok,

annyival egészíteném ki a listát, hogy a gyári headset gyalázatos hangminőséget produkál, de kipróbálva egy samsung headsettet is ugyanerre a következtetésre jutottam, mintha - idézem egyik beszélgetőpartnerem megjegyzését - "mintha egy recsegő sál mögül beszélnél". Lehet a jack aljzat ilyen gyenge minőségű? Valaki találkozott már ezzel a problémával? Illetve kiváltható-e a headset bluetooth-os változatra vagy az is hasonló "kvalitásban" fog hangot átvinni? Milyen bluetooth headsettet kezel? Köszi a válaszokat.

Update: pontosítanék, a gyatra minőség a mikrofonra vonatkozik a headsetben, tehát a telefonáló másik fél nem hallja mit beszélek.


A hozzászólást Benyowszky összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 22, 2012 5:37 am-kor.
Vissza az elejére Go down
atipur
Kezdem kapisgálni már.
Kezdem kapisgálni már.



Hozzászólások száma : 68
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 31.

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyPént. Dec. 21, 2012 10:36 pm

nekem is samsung headsettem van, eddig működött rendesen.
Vissza az elejére Go down
Tibcsi68
Lelkes amatőrnek számítok.
Lelkes amatőrnek számítok.



Hozzászólások száma : 91
Csatlakozás ideje : 2012. Nov. 02.
Age : 55
Tartózkodási hely : Kartal

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyVas. Dec. 30, 2012 12:50 am

Ennek a telefonnak még bekapcsolási hangja is van! Legalább is papíron! Ugyan is egy arra alkalmas fájlkezelővel, pl. Root Explorer, meg lehet találni a telefon memóriájában, csak épp lejátszani nem lehet!
Vissza az elejére Go down
atipur
Kezdem kapisgálni már.
Kezdem kapisgálni már.



Hozzászólások száma : 68
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 31.

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyVas. Dec. 30, 2012 3:23 am

Van bekapcsolási hang. Legalábbis nekem zenél mikozben a robotot rajzolja....
Vissza az elejére Go down
mzstvn
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 13.

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: telefonálás   Semmi sem tökéletes EmptyHétf. Dec. 31, 2012 2:04 am

Ha felhivok valakit vagy ha vki felhiv, nem hallom a beszélö felet. egyszerüen nem szol. Igy csak akkor tudok bezsélgetni, ha bedugom a headsetet. Elég kellemetlen.
Valaki tudna segíteni?
Köszönöm, üdv : Bálint
Vissza az elejére Go down
Tibcsi68
Lelkes amatőrnek számítok.
Lelkes amatőrnek számítok.



Hozzászólások száma : 91
Csatlakozás ideje : 2012. Nov. 02.
Age : 55
Tartózkodási hely : Kartal

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyHétf. Dec. 31, 2012 2:44 am

hát igen! Jönnek elő a hibák sorra! Szerintem kicsit el lett kapkodva ennek a készüléknek a piacra dobása! Mindegyiknek van valami hibája! Atipur megtaláltam a bejelentkező csengőhang fájlt a telefonban, csak nem lehet lejátszani, mert hibát ír ki. Egyik kollégám tegnap vett egy kétmagost, neki meg nem jön elő az audióprofilokban az egyes profilokhoz tartozó bővebb menü.
Vissza az elejére Go down
atipur
Kezdem kapisgálni már.
Kezdem kapisgálni már.



Hozzászólások száma : 68
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 31.

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptySzer. Jan. 02, 2013 9:54 am

hát nem tudom, úgy látszik én szerencsés vagyok, az enyém (eddig) hibátlan.
Vissza az elejére Go down
Tibcsi68
Lelkes amatőrnek számítok.
Lelkes amatőrnek számítok.



Hozzászólások száma : 91
Csatlakozás ideje : 2012. Nov. 02.
Age : 55
Tartózkodási hely : Kartal

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptySzer. Jan. 02, 2013 7:37 pm

Jó neked atipur! Azt tudja valaki, hogy melyik az az alkalmazás, amelyik kiírja százalékban is a töltöttségi szintet az akku ikon mellett (http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_1-50.html) ? Ez látszik a képen.
Vissza az elejére Go down
Tibcsi68
Lelkes amatőrnek számítok.
Lelkes amatőrnek számítok.



Hozzászólások száma : 91
Csatlakozás ideje : 2012. Nov. 02.
Age : 55
Tartózkodási hely : Kartal

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptySzer. Jan. 02, 2013 8:19 pm

Egyszer valaki kérdezte, hogy hogyan kel beállítani a hívásazonosítót. Akkor nem lett meg, azóta összejött: Kezdőképernyő - Telefonkagyló ikon - Bal érintőgomb - Beállítások - Beszédhívások - További beállítások - itt simenként tudod változtatni, ráböksz valamelyikre, és ott lesz a hívásazonosító.
Jól eldugták! Ezen az útvonalon lehet megtalálni a gyorshívás-beállítást is.
Vissza az elejére Go down
tihibaby
Próbálkozós vagyok.
Próbálkozós vagyok.



Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 30.

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptySzer. Jan. 02, 2013 9:15 pm

Tibcsi68 írta:
Jó neked atipur! Azt tudja valaki, hogy melyik az az alkalmazás, amelyik kiírja százalékban is a töltöttségi szintet az akku ikon mellett (http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_1-50.html) ? Ez látszik a képen.

Az maga a softver sajátossága ami az újabb telókra fel van telepítve.Mondhatni minden telefon sorozatra más és más főzött rom lett felhelyezve,kis kínai barátaink jóvoltából.
Az én régebbi egymagosomon sem ilyen van.
Amúgy én az enyémmel elégedett vagyok,de azt kell mondjam kicsit okafogyott ezekről a telefonokról úgy beszélgetni,mint egy típusról,hiszen itt egy név alatt több típusú telefon jött ki,különböző belsővel,durván 1 hónap alatt ami szerintem vicc!
Nem mondhatni ezek után hogy egy egységes fórum kiszolgálná ezeket a telefonokat,talán találóbb lenne az aTab 5 Versus 1-Versus 2..... stb a fórumnak,hiszen sajnos minimális a kompatibilitás a telefonok között....a nevükön kívül! lol!
Vissza az elejére Go down
Gromek
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 12
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 14.

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptySzer. Jan. 02, 2013 9:45 pm

Tibcsi68 írta:
Jó neked atipur! Azt tudja valaki, hogy melyik az az alkalmazás, amelyik kiírja százalékban is a töltöttségi szintet az akku ikon mellett (http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_1-50.html) ? Ez látszik a képen.

Telefon Beállítások -> Akkumulátor -> Akkumulátor százalék
Vissza az elejére Go down
Tibcsi68
Lelkes amatőrnek számítok.
Lelkes amatőrnek számítok.



Hozzászólások száma : 91
Csatlakozás ideje : 2012. Nov. 02.
Age : 55
Tartózkodási hely : Kartal

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptySzer. Jan. 02, 2013 10:16 pm

És erre mit kellene neki csinálni? Mert nekem nem csinál semmit...
Vissza az elejére Go down
atipur
Kezdem kapisgálni már.
Kezdem kapisgálni már.



Hozzászólások száma : 68
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 31.

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyCsüt. Jan. 03, 2013 12:42 am

Az akku ikonjában kéne mutatnia számmal a százalékot (bal oldalt) legalábbis nálam így van.
Vissza az elejére Go down
Tibcsi68
Lelkes amatőrnek számítok.
Lelkes amatőrnek számítok.



Hozzászólások száma : 91
Csatlakozás ideje : 2012. Nov. 02.
Age : 55
Tartózkodási hely : Kartal

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyCsüt. Jan. 03, 2013 3:07 am

Rá kellene bökni a beállításokban, hogy megjelenjen? Mert én hiába bökdösöm...
Vissza az elejére Go down
tihibaby
Próbálkozós vagyok.
Próbálkozós vagyok.



Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 30.

Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes EmptyCsüt. Jan. 03, 2013 5:33 am

atipur írta:
Az akku ikonjában kéne mutatnia számmal a százalékot (bal oldalt) legalábbis nálam így van.

De ő a notibar-ban szeretné látni,mint a linkelt képen. [You must be registered and logged in to see this link.]
De feljebb írtam már hogy ez az újabb telefonokon van így megoldva,a fentebb már említett okok miatt.
Sajnos ezért is nem lesz rá többek között egységes főzött rom,mert abszolúte más a telefonok felépítése,és a rárakott rendszer.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Semmi sem tökéletes Empty
TémanyitásTárgy: Re: Semmi sem tökéletes   Semmi sem tökéletes Empty

Vissza az elejére Go down
 
Semmi sem tökéletes
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
aTAB 5 Phone segítő fórum :: Kérdések - Válaszok - Tapasztalatok :: Tippek - trükkök-
Ugrás: