aTAB 5 Phone segítő fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

aTAB 5 Phone segítő fórum

aTab5 telefonról minden.
 
KezdőlapKezdőlap  PortalPortal  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 aTAB5 Phone 5" MTK6575

Go down 
+13
pacsirta
furtim
molnati
Holi
oliver009
GeryBoy
Tibcsi68
KevinLevrone
vonkovax
Roby0086
atipur
tihibaby
Admin
17 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
oliver009
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 2
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 13.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 4:32 am

Köszönöm szépen a válaszokat Smile akkor hamarosan jelentkezem ha megvettem Smile
Vissza az elejére Go down
Holi
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 5
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 15.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptySzomb. Dec. 15, 2012 11:59 pm

Sziasztok!
Szeretnék venni egy ilyen telót szerintetek megéri?? Második generációsra gondoltam. Neten egész jó áron találtam is. Kérdésem az lenne, hogy jobb-e mint az első széria? Mert arról olvasgattam pár dolgot lehet h hülyeségeket írtak de pl. olyat, hogy halk a telefonáláskor a hangszóró, meg ha két sim van benne akkor nagyon lassan kapcsol telefonáláskor igazak ezek??
Vissza az elejére Go down
GeryBoy
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 5
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 08.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptyVas. Dec. 16, 2012 12:34 am

Nekem egyàltalàn nem halk. Téli sapkàn keresztül is normàlisan hallhatò. Kèt sim-mel hasznàlom, nem vettem észre, hogy lassabban kapcsolna...
Vissza az elejére Go down
Holi
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 5
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 15.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptyVas. Dec. 16, 2012 6:34 am

Köszi szépen Smile akkor jó vásárt csinálnék egy második generációssal ha 40 ezeért vennék? (zsír újonnan)
Vissza az elejére Go down
atipur
Kezdem kapisgálni már.
Kezdem kapisgálni már.



Hozzászólások száma : 68
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 31.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptyVas. Dec. 16, 2012 8:15 pm

jót bizony. én a nagykerben többért vettem...
Vissza az elejére Go down
Holi
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 5
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 15.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptyKedd Dec. 18, 2012 9:10 am

Neten érdemesebb venni ilyeneket még a nagyker árnál is olcsóbb szinte mindíg Smile)
Vissza az elejére Go down
molnati
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 19.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Segítséget kérnék!   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptySzer. Dec. 19, 2012 8:32 am

Üdvözlet mindenkinek!
Tegnap sikerült beszereznem egy ilyen dual procis telefont...
Hozzáteszem első androidos mobilom, ezért elég kezdő és esetleg tapasztalatlanságból eredő kérdéseim is lehetnek. De előtte itt a fórum hozzászólásokat olvasgatva úgy gondoltam, hogy segítőkészek vagytok így hát akkor szép sorba amit szeretnék megtudni...

- A dobozon feltüntették, hogy Flash 11,1 támogatás van - ezzel szemben egy oldalon megnyíló felirat szerint régi a Flash lejátszóm "legalább 9-es verziójú szükséges" -ezt idéztem szó szerint mert nem igazán értem, hogy akkor most ez hogy is van?! És mindegy hogy a saját böngészőjében vagy telepített böngészőben teszem ugyan ez a helyzet. Van egy tablet a családban azon 4,1 Jelly Bean fut, kipróbáltam az simán elindította amit a telefon nem... ÖTLET VALAKINEK?

- A video lejátszásnál nem kezeli a feliratot, pedig ugyan az a fájl név....

- És a legmegdöbbentőbb számomra, hogy nem tud stream videot lejátszani!!! T-s előfizetéshez van TV használat, de a készülék nem tudja... ezt is kiírja mikor próbálkozom.

Ha bármire van ötlete bárkinek, örömmel venném, mert alapjában véve tetszik ez a tepsi méretű cucc Smile
Bár a fenti problémák miatt kissé csalódtam benne, mivel egy egy magos régebbi Wave II, gyári rendszere simán kezelte ezeket, pedig abban például elvileg csak Adobe Flash Lite verzió dolgozik, feliratokat a gyári lejátszó simán kezelte ha azonos a két fájl neve stb....
Félreértés ne essék, nem propagálni akarom a másik telefont, csak leírtam a tisztánlátás végett.

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni!

Üdvözlettel!

Vissza az elejére Go down
Holi
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 5
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 15.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptySzer. Dec. 19, 2012 6:13 pm

Helló!
Vidi lejátszáshoz sztem érdemes lenne letöltened egy androidos lejátszót mert az sztem kezeli pl: VLC . Tv-t meg a duálos nem játszik le a másik is csak analógot Smile
Vissza az elejére Go down
molnati
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 19.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptyCsüt. Dec. 20, 2012 1:23 am

Holi írta:
Helló!
Vidi lejátszáshoz sztem érdemes lenne letöltened egy androidos lejátszót mert az sztem kezeli pl: VLC . Tv-t meg a duálos nem játszik le a másik is csak analógot Smile


Hello!
Először is köszi a választ, de sajna lehet nem voltam egyértelmű...

Tudom hogy a két magosban nincs tv lejátszó. Én a T-s előfizetéshez járó STREAMING Tv-re gondoltam, ami weben keresztül érhető el, net előfizetéssel, viszonylag sok csatorna és magyarul, nem is magam miatt, csak pl a Disney csatornát a gyerek kocsiban tudta nézni autókázás közben hosszabb úton. De ezt nem tudja kezelni a telefon.

Flash Player valószínűleg nem 11,1-es verzió.

Javítom a VLC lejátssza Very Happy Embarassed

És most tapasztaltam, hogy nem lehet beállítani semmi más csengőhangot a gyáriakon kívül..... JAVÍTOM!!! Ezért jó ez a fórum, erre volt megoldás az oldalon! Köszönöm!

Pedig lassan 2 nap alatt kezdeném "belakni" de olyan bosszantó hiányosságok vannak, hogy ........
SEGÍTSETEK kérlek!!!

Köszi előre ismét!
Vissza az elejére Go down
Tibcsi68
Lelkes amatőrnek számítok.
Lelkes amatőrnek számítok.



Hozzászólások száma : 91
Csatlakozás ideje : 2012. Nov. 02.
Age : 55
Tartózkodási hely : Kartal

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptyCsüt. Dec. 20, 2012 3:14 am

Azt én is észrevettem már az első napokban, hogy ez a telefon egy hasonló paraméterekkel rendelkező márkás telefon butított, hígított változata. Több dolog van olyan, hogy kéne neki tudni, (mert esetleg ugyanezt egy márkás gép tudja), de ez nem akarja. Csak egy egyszerű példa a csengőhangbeállítás, hogy milyen apróbb trükköket, praktikákat kell alkalmazni ahhoz, hogy saját hangot is be lehessen állítani, amelyeket viszont más telefonoknál nem kell. Meg aztán van még néhány hasonló apróság...
Vissza az elejére Go down
molnati
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 19.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptyCsüt. Dec. 20, 2012 4:41 am

Tibcsi68 írta:
Azt én is észrevettem már az első napokban, hogy ez a telefon egy hasonló paraméterekkel rendelkező márkás telefon butított, hígított változata. Több dolog van olyan, hogy kéne neki tudni, (mert esetleg ugyanezt egy márkás gép tudja), de ez nem akarja. Csak egy egyszerű példa a csengőhangbeállítás, hogy milyen apróbb trükköket, praktikákat kell alkalmazni ahhoz, hogy saját hangot is be lehessen állítani, amelyeket viszont más telefonoknál nem kell. Meg aztán van még néhány hasonló apróság...


Illetve nem is egy hasonló kategóriájú telefonra kell gondolni, hanem mint írtam ott van a "régi" Wave II és alapból lejátszik mindent /mkv, avi, stb/ feliratot kezeli a gyári lejátszó, nem kell hozzá vadászni semmit. Csengőhangot menüből vagy a fájl blutooth megosztásakor már lehet hozzárendelni stb. Ja és az egy kifutott modell és tudta a STREAMING video lejátszást, ami azért számomra fájó hiányosság.

Amúgy a telefon két maggal szerintem ICS-sel hasít, próbálgatom eleget, két napot nem bírt az aksija Very Happy de ez annak betudható, hogy kissé intenzívebben ismerkedek vele, mivel tök új az os. számomra. Bada a Samsung kezelő felületével "hülyegyerek" biztos volt. Azt is frissítettem magamnak, előfordulhat, hogy ezt is rootolni fogom, majd kitapasztalom hogy kell Very Happy Very Happy Very Happy

Ja a lényeg!!! FLASH PLAYER 11,1 nincs a telefonon, de megoldva Smile Egyszerűen kipróbálható pl. videa.hu oldalon ha video nem indul el akkor régi a Flash player.

Megoldás:

erről a linkről letölteni a .apk fájlt. tertszőleges helyre felmásolni, majd a FÁJLKEZELŐ -t megnyitni, azzal megkeresni, rákattintani és magától telepíti. Esetleg újraindítani a telefont. Kipróbáltam saját böngésző, OPERA MOBILE is simán kezeli utána!

LINK:

MAJD 7 NAP ELTELTÉVEL BEÍROM, MERT ADDIG NEM LEHET Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy What a Face What a Face What a Face What a Face affraid lol!

Bocs a linkelésért, de csak így kimásolva tudom betenni!

Üdv4

Ha van bármi ötlet, jó program stb. ne tartsátok magatokban! Smile [i][u]
Vissza az elejére Go down
furtim
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 20.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptyCsüt. Dec. 20, 2012 10:37 am

Na megjött ma az aTab 5Phone MKT6577 -esem.
Sok dolog nagyon tetszik rajta de vannak amikkel nem vagyok képbe.
pl:
1. Az van a dobozon meg mindenhól, hogy 4GB memória ehhez képest a telefonon belül azt látom, hogy belső memória 400MB , telefon memória 2GB.. hol a maradék 2? illetve 1,5? scratch
2. A dobozban levő aksi behelyezés után 70% töltöttséget írt amit kb 3-4 ora alatt nullára merítettem sima wifis böngészéssel se zene se film stb. (De itt nagyban reménykedek hogy az a helyzet mint minden aksinál, hogy kell neki 1-2 fullratöltés/merités hogy teljes kapacitáson működjön és akkor majd remélem több mint 6-7 óra működést bír egy aksi.)
3. GPS na hát igen az alap navigáció ami benne van nekem úgy tűnik netkapcsolat nélkül semmire se jó. Úgyhogy fel is tettem gyorsan egy iGO 8-at ami indulni jól indult elsőre azt hittem minden rendben is lessz mert a címkeresés beállítás jól működött csak éppen engem nem talált meg.. mintha nem látna műholdakat. (Itt abban reménykedem, hogy az az oka hogy lakásban voltam és nem kint az utcán remélem odakinn jól fog működni.) Fel is tettem egy gps műhold vétel informácios progit de hiába álltam ki az ablakba nem talált egy műholdat se, de azért még reménykedek, hogy az utcán rendben lessz csak hát ha itt egyet se lát vajon ott fog e látni eleget a működéshez.. erről majd még beszámolok.
4. Hát igen a kamerája kicsit sötétebb fényviszonyok között szinte semmit se lát.. azt nem is értem, hogy a 8Mpixelt miért vették le 5re.. az aksi is jobb lett volna 2800as nem 2500as de mind1 azért ez is elég jó az átlag telefonokhoz képest.

Egyenlőre ennyi ugrik be az elmúlt pár óra alapján.
Azért ne tévesszen meg senkit igaz, hogy csak a hiányokról meg a gyengeségekről írtam most de a telefon összességében nagyon tetszik, a sebessége, és a viselkedése nagyon rendben van eddig. santa

ui.: ennek a topicnak MKT6575 a címe ne nyissunk inkább egy külön topicot 6577eseknek?
Vissza az elejére Go down
Holi
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 5
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 15.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptyPént. Dec. 21, 2012 8:07 am

Sziasztok !
Tudnátok olyan helyet ajánlani neten vagy vmi nagyobb üzletláncot ahol reális áron lehet kapni ilyen telót?? (6577-re gondolok) mert ahol én találtam neten onnan sajnos levették :'(
Válaszokat előre is köszi Smile)
Vissza az elejére Go down
atipur
Kezdem kapisgálni már.
Kezdem kapisgálni már.



Hozzászólások száma : 68
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 31.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptyPént. Dec. 21, 2012 11:29 am

Pár napja még volt a Bécsi úti Tescoban. 40 -ért
Vissza az elejére Go down
pacsirta
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 2
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 26.
Age : 45

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: atab5 érintő   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptySzer. Dec. 26, 2012 7:56 am

Sziasztok!
5 napos a telo, ma leejtve megrepedt a digitizer, bár működik, de ki szeretném cserélni!
Kinában elég jo kapcsolatokkal rendelkezem, de nem találnak ott ilyen telot, nem tudjátok mivel lehet kompatibilis?
Vissza az elejére Go down
schuller
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 27.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptyCsüt. Dec. 27, 2012 11:59 am

Sziasztok!

Nekem 5 napja van az MTK6577, vagyis az "újabb", TV nélküli, 8 helyett 5Mp-es kamerával. 40eFt-ért ugyan nagyon jó, még az 5Mp-es kamera sem lenne baj ha jobb képe lenne, mert nálam olyan mintha egy 0.5 mp-es képet nagyítanánk fel, lehet hogy hibás ? Nem találtam teszt képeket sehol, tudna e valaki linket mutatni olyan teszt oldalra, ahol van pár tesztfotó, vagy akár saját képet tudnátok e mutatni, nagyon örülnék neki.
Arról tud e valaki, hogy az MTK6575 8mp-ese jobb-e ?
- Sajnos a kihangosítása is igen halk, pl. az IGO hangját alig hallani. Biztos h van olyan szoftver, ami felhangosítja, tud-e ilyet valaki ?
Egyébként nagyon jó, hogy az órája+ébresztése kikapcsolt állapotból is be tudja kapcsolni, ami pl. az androidos Samsungoknál nincsen, másokat nem ismerek.
Amúgy a kijelzőnek jó képe van csak a betekintési szöge nagyon kicsi.
Milyen szoftvereket érdemes feltenni rá, örülnék pár tippnek.
Tud-e valaki egy jó részletes Android 5 dokumentációt ?
Vissza az elejére Go down
diablo77
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 04.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptyPént. Jan. 04, 2013 11:50 pm

Üdv!
Új vagyok a fórumon, még nincs ilyen telefonom, de tervezem a megvásárlását. Egyelőre két választási lehetőség előtt állok: vagy egy ilyen aTab5 phone (az újabb kétmagos 6577-es processzorral, vagy egy Myaudio Series 5 Plus lenne. Olvasgattam sokat a neten a két típusról, mindkettőről írnak jót és rosszat egyaránt, talán a Myaudio készülékével kapcsolatban valamivel több hibás termékről írnak. Két fontos kérdésem lenne az aTab5 telefonnal kapcsolatban, amire a forum átolvasása után sem találtam választ: a wifi milyen szabványra képes? B/G/N? (A Myaudio elvileg N-es wifivel van szerelve). A másik, hogy mi az elméleti legnagyobb sávszélesség, amit adatkapcsolatban tud a telefon (a Myaudio elvileg 21/5.6 Mbs-ra képes)?

Köszönöm a válaszokat

Közben kaptam választ a kérdéseimre, így a jövő héten (remélhetőleg) én is ilyen "telefon2 tulajdonosa leszek. Smile
Vissza az elejére Go down
FoGi
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2013. Jun. 05.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptyCsüt. Jún. 06, 2013 10:30 am

Egy kérdésem lenne. Fontolgatom az Atab5 kétmagos verziójának a megvételét. Azonban szeretnék tisztán látni, a pontos méreteket megtudni, mivel szeretnék venni/rendelni hozzá mondjuk az ebay-ről egy kemény tokot. (Jó pár hét míg lejön.) Tudom, hogy az egy és kétmagos nagysága eltérő. Egyes helyen a hosszúság 145 máshol 149, 142 és így tovább. Elméletileg az egy magos belsőleg a "Dapeng A9230" telefonhoz hasonlít, a kettes pedig a P05-re, vagyis ugyan az, de külsőleg is? Vagy esetleg még a külső is egyezik? Az első méreteit így adják meg: 145 x 80 x 12mm. Tud valaki segíteni? Vagy esetleg hogy hol szerezzek be kemény tokot?
Vissza az elejére Go down
marvill30
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2014. Jan. 30.

aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 30, 2014 10:19 am

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy ügyesen letöröltem a kamera szoftverét azt hogytudnàm vissza rakni?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: aTAB5 Phone 5" MTK6575   aTAB5 Phone 5" MTK6575 - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
aTAB5 Phone 5" MTK6575
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» aTAB5 Phone 5" MTK6575
» aTAB5 Phone 5" MTK6577 Dual Core
» Mercury Impex Zrt
» Keresek aTAB5 höz kijelzőt és touch panelt!
» aTab 5 hack ;)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
aTAB 5 Phone segítő fórum :: aTAB5 ismertető :: Telefon adatok-
Ugrás: