aTAB 5 Phone segítő fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

aTAB 5 Phone segítő fórum

aTab5 telefonról minden.
 
KezdőlapKezdőlap  PortalPortal  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Rootolás, de hogyan?

Go down 
+11
tihemi
kozelkam
Tarkacica
Tibcsi68
Gromek
torrentszaki
Skoalbandita
KevinLevrone
atipur
tihibaby
Admin
15 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Admin
Admin
Admin



Hozzászólások száma : 55
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 15.
Age : 66
Tartózkodási hely : Kalocsa

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyHétf. Okt. 15, 2012 9:15 am

Na, ezaz!
Ezt jó lenne, ha valaki megtudná mondani. Én nem tudtam eddig megcsinálni. Sad
Vissza az elejére Go down
https://atab5.hungarianforum.com
tihibaby
Próbálkozós vagyok.
Próbálkozós vagyok.



Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 30.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyKedd Okt. 30, 2012 10:23 pm

Admin írta:
Na, ezaz!
Ezt jó lenne, ha valaki megtudná mondani. Én nem tudtam eddig megcsinálni. Sad

Találtam XDA fórumon A9230+ megnevezéssel egy két topikot,csak nem tudtam belinkelni (nem engeditek...ejnye! Twisted Evil ).
Ott van valami indiai megfelelőjéről szó Xfab Phablet-nek hívják,az illető azt mókolgatta,sikerrel.
Több néven is fut a kicsike Dapeng,Dpad,IDream A9230+ néven is érdemes nézelődni.
Ill. az egyik helyen találkoztam az Android Root 1.0 nevű progival,azzal elvileg lehet root-olni a masinát.
Vissza az elejére Go down
atipur
Kezdem kapisgálni már.
Kezdem kapisgálni már.



Hozzászólások száma : 68
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 31.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptySzomb. Nov. 03, 2012 6:12 am

valószínűleg így:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Bocsi hogy beletúrtam a hozzászólásodba, de elé irtam a http -ét és láss csodát! Smile
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin



Hozzászólások száma : 55
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 15.
Age : 66
Tartózkodási hely : Kalocsa

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyKedd Nov. 13, 2012 3:01 am

tihibaby írta:
Admin írta:
Na, ezaz!
Ezt jó lenne, ha valaki megtudná mondani. Én nem tudtam eddig megcsinálni. Sad

Találtam XDA fórumon A9230+ megnevezéssel egy két topikot,csak nem tudtam belinkelni (nem engeditek...ejnye! Twisted Evil ).
Ott van valami indiai megfelelőjéről szó Xfab Phablet-nek hívják,az illető azt mókolgatta,sikerrel.
Több néven is fut a kicsike Dapeng,Dpad,IDream A9230+ néven is érdemes nézelődni.
Ill. az egyik helyen találkoztam az Android Root 1.0 nevű progival,azzal elvileg lehet root-olni a masinát.

Elvileg mennie kéne a linkelésnek, most ellenőriztem és engedélyezve van! Sad Nem értem miért nem sikerült neked!

Ez egy általatok feltett link, amit most én újra belinkeltem hogy ellenőrizzem a dolgokat: [You must be registered and logged in to see this link.] Nekem ment!!! Smile


A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 13, 2012 5:00 am-kor.
Vissza az elejére Go down
https://atab5.hungarianforum.com
Admin
Admin
Admin



Hozzászólások száma : 55
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 15.
Age : 66
Tartózkodási hely : Kalocsa

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyKedd Nov. 13, 2012 4:59 am

Valaki már rootolta sikerrel a telefonját?
Ha igen, akkor leírná ide hogy mivel és hogyan? Jó lenne egy olyan leírás amit mindenki érthetőnek találna, így tudnánk segíteni sok aTAB5 uttörőnek! sunny
Vissza az elejére Go down
https://atab5.hungarianforum.com
atipur
Kezdem kapisgálni már.
Kezdem kapisgálni már.



Hozzászólások száma : 68
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 31.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyKedd Nov. 13, 2012 5:08 am

atipur írta:
valószínűleg így:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Bocsi hogy beletúrtam a hozzászólásodba, de elé irtam a http -ét és láss csodát! Smile

Nem sikerült linket beszúrni, nem engedte, azért hagytam le előle a http -t
Amúgy mindenhol azt írta hogy [Only admins are allowed to see this link]
Vissza az elejére Go down
tihibaby
Próbálkozós vagyok.
Próbálkozós vagyok.



Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 30.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyKedd Nov. 13, 2012 5:30 am

atipur írta:
atipur írta:
valószínűleg így:



Bocsi hogy beletúrtam a hozzászólásodba, de elé irtam a http -ét és láss csodát! Smile

Nem sikerült linket beszúrni, nem engedte, azért hagytam le előle a http -t
Amúgy mindenhol azt írta hogy [Only admins are allowed to see this link]

Nem tudom,nekem továbbra sem jönnek be a linkek...
Vissza az elejére Go down
tihibaby
Próbálkozós vagyok.
Próbálkozós vagyok.



Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 30.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyCsüt. Nov. 15, 2012 7:40 am

Admin írta:
Na, ezaz!
Ezt jó lenne, ha valaki megtudná mondani. Én nem tudtam eddig megcsinálni. Sad

A tegnapi nappal sikerült!
Ha az Adminunk lehetővé teszi hogy látszanak normálisan nekünk,egyszerű halandók számára a linkek,akkor valahová feldobom a hozzá való cuccokat is. Wink
Nem bonyolult,XP alatt csináltam,eszközkezelőben telepíteni kell egy drivert(Android ADB Driver for Root),majd az MTKdroidTools (2.21 magyarított verzió Hungobongo jóvoltából) nevű progival először egy backup,majd superuser telepítése,és tádááá....kész is a root.
Én tegnap mondjuk szoptam kicsit,mert először a SuperOneClick,majd utána egy AndroidRoot v1.0 nevű progival próbálkoztam,és ezt utóbbi kicsit megbolondította a masinát,enyhén belassult. Shocked
De mindemellett az említett párossal sikerült a root,gondoltam mostmár nem adom fel! Twisted Evil
Bementem a Recovery menübe,és csináltam egy wipe data-factory reset/delete all user data/wipe cach szentháromságot,és észhez tért.
Igaz így újra kellett raknom az összes alkalmazásom,de ez legyen a legnagyobb baj.
Mindenki csak saját felelősségére próbálja meg! Wink
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin



Hozzászólások száma : 55
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 15.
Age : 66
Tartózkodási hely : Kalocsa

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyCsüt. Nov. 22, 2012 3:33 am

tihibaby írta:


Ha az Adminunk lehetővé teszi hogy látszanak normálisan nekünk,egyszerű halandók számára a linkek,akkor valahová feldobom a hozzá való cuccokat is. Wink


Elvileg minden regisztrált és az oldalra bejelentkező tag láthatja a linkeket, csak a vendég nem látja!

Vissza az elejére Go down
https://atab5.hungarianforum.com
tihibaby
Próbálkozós vagyok.
Próbálkozós vagyok.



Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 30.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyCsüt. Nov. 22, 2012 4:47 am

Admin írta:
tihibaby írta:


Ha az Adminunk lehetővé teszi hogy látszanak normálisan nekünk,egyszerű halandók számára a linkek,akkor valahová feldobom a hozzá való cuccokat is. Wink


Elvileg minden regisztrált és az oldalra bejelentkező tag láthatja a linkeket, csak a vendég nem látja!


Oké,most már működik! cheers
Vissza az elejére Go down
KevinLevrone
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2012. Nov. 06.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyHétf. Nov. 26, 2012 11:06 am

Talátam egy leírást egy másik fórumban. Igaz, h az a MYAudio Phone Series5-ről szól, de az a készülék szinte tökéletesen azonos az M-Tech aTab5-el. Még nem próbáltam, de átha hasznos lehet:

A fórum:
[You must be registered and logged in to see this link.]

A leírás pedig (angolul ugyan), és a segédprogram itt:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Korábban az Unlockroot-tal próbálkoztam, de az nem működött.
Jó lenne megoldani, még nem szántam rá magam.
Vissza az elejére Go down
Skoalbandita
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 11.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyKedd Dec. 11, 2012 11:08 am

valakinek már sikerült akkor légyszíves részletesen leírni a menetét.thx
Vissza az elejére Go down
tihibaby
Próbálkozós vagyok.
Próbálkozós vagyok.



Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 30.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyKedd Dec. 11, 2012 11:33 pm

Skoalbandita írta:
valakinek már sikerült akkor légyszíves részletesen leírni a menetét.thx
Öt hózzászólással feljebb írtam,hogy sikerült.
A driver innen van:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Az MTKdroidTools innen (Hungobongo jóvoltából magyarul):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Miután rádugtad a telefont a PC-re (én XP alatt csináltam),bekapcsolod az USB hibakeresést a telefonon,és az eszközkezelőben telepíted hozzá a drivert.
Miután feltelepült,elindítod az MTKdroidTools-t,felismeri a telefont,majd biztonsági mentést csinálsz.
Ez eltart egy darabig,utána Superuser gomb,ezzel telepíti az alkalmazást,újraindul a telefon és a telefonon ott kell lennie a Superuser-nek ami egyet jelent azzal,hogy root-olva lett a telefon.
CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!
Korántsem biztos hogy jó a metódus,amit alkalmaztam,mert orosz fórumról (http://forum.china-iphone.ru/viewtopic.php?f=46&t=20476)próbáltam okosodni több kevesebb sikerrel,ill. a hasonló MTK chipes telókat is túlnyomó részt ezzel buzerálták.
Nem biztos ha valami félresikerül,tudok neked segíteni,és az sem biztos hogy ilyen esetre áll a garancia!
Úgyhogy gondold át,mielőtt belevágnál!
Vissza az elejére Go down
torrentszaki
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 15.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptySzomb. Dec. 15, 2012 2:55 pm

Minden megy rendesen eddig a pontig:
--- HIBA : failed on '/data/local/tmp' - Permission denied

Mihez nincs hozzáférése?!
Vissza az elejére Go down
tihibaby
Próbálkozós vagyok.
Próbálkozós vagyok.



Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 30.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyVas. Dec. 16, 2012 3:53 am

torrentszaki írta:
Minden megy rendesen eddig a pontig:
--- HIBA : failed on '/data/local/tmp' - Permission denied

Mihez nincs hozzáférése?!

Ezt a PC-d írja ki?Van azon a meghajtón elég hely a cuccok lementéséhez?
Eleve mikor írja ki,mikor van ez a pont?Bocs,de ez így barcohba!
Vissza az elejére Go down
torrentszaki
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 15.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyVas. Dec. 16, 2012 9:57 am

tihibaby írta:
torrentszaki írta:
Minden megy rendesen eddig a pontig:
--- HIBA : failed on '/data/local/tmp' - Permission denied

Mihez nincs hozzáférése?!

Ezt a PC-d írja ki?Van azon a meghajtón elég hely a cuccok lementéséhez?
Eleve mikor írja ki,mikor van ez a pont?Bocs,de ez így barcohba!

Maga a program nem tud hozzáférni szerintem a telefonhoz. A driverek jók, futnak win8 alatt rendesen, kommunikál a készülék a géppel. Az ATAB5-öm 2 napos, tehát szinte semmi nincs rajta. Tettem bele egy 2 gigás micro SD-t is, hátha.
De ez fogad:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
tihibaby
Próbálkozós vagyok.
Próbálkozós vagyok.



Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 30.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyHétf. Dec. 17, 2012 8:37 am

Másik fórumon olvastam,hogy Win8 alatt nem működik rendesen az MTKtools,ráadásul én a régebbi egy magos típussal csináltam XP alatt.
Ha nem akarja az igazságot,ne erőltesd,majd holnap beteszek egy másik módszert,esetleg azzal próbálkozz,de nehogy tönkretedd emiatt a telódat.
Vissza az elejére Go down
torrentszaki
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 15.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyHétf. Dec. 17, 2012 6:30 pm

tihibaby írta:
Másik fórumon olvastam,hogy Win8 alatt nem működik rendesen az MTKtools,ráadásul én a régebbi egy magos típussal csináltam XP alatt.
Ha nem akarja az igazságot,ne erőltesd,majd holnap beteszek egy másik módszert,esetleg azzal próbálkozz,de nehogy tönkretedd emiatt a telódat.

Köszi előre is, várom. Ez volt a 3. módszer amit próbáltam, eddig sajna mind csődöt mondott Crying or Very sad
Vissza az elejére Go down
tihibaby
Próbálkozós vagyok.
Próbálkozós vagyok.



Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 30.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyHétf. Dec. 17, 2012 11:12 pm

Rootolás a 6577-es változathoz:
Mindenki csak saját felelősségére csinálja és lehetőleg készítsen mentést előtte!
A fájlok itt vannak: [You must be registered and logged in to see this link.]
A 6577driver_install_3_steps.zip és a Root_with_Restore_by_Bin4ry_v16.zip kell innen
1. A 6577driver_install_3_steps.zip-et kibontani a pc-re valahova és sorrendben feltelepíteni a drivereket. (The first step - Second step - Third step sorrendben)
Telepítés után ha minden driver feltelepült,szedjünk ki minden simet és az sd kártyát is, szerintem nem lenne jó ha közben hívást fogadna,rádugod a telefont,kapcsoljuk be az USB hibakeresőt. Beállítások-fejlesztői opciók-USB hibakeresés, ezután HTC-nek fogja felismerni, de ez nem baj.
2. A Root_with_Restore_by_Bin4ry_v16.zip-et bontsd ki valahova a pc-re és indítsd el a RunMe.bat-ot.
-Válaszd az 1) Normál menüt
-Elindul a rootolás, ne szakítsd meg. A telefon újra is indulhat közben.
-Amikor kiírja a telepítő: Please look at your device and click RESTORE! , akkor a telefonon nyomd meg a restore gombot a telefon képernyőjén lévő menüben.
3. Várakozzál türelmesen, amíg a telepítő ki nem írja:
You can close all open command-prompts now!
After reboot all is done! Have fun!
Bin4ry
Ekkor bezárhatod a cmd ablakot (CTRL+C gombokkal)
Ha minden jól ment, akkor rootolt a telefonod.
Elméletileg jó a 6575-öshöz is, csak a driverek lehetnek esetleg mások.
A root progi Bin4ry (XDA-Developers) munkája, a driverek egy kínai oldalról származnak, köszönet érte.
Vissza az elejére Go down
torrentszaki
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 15.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyHétf. Dec. 17, 2012 11:19 pm

[quote="tihibaby"]Rootolás a 6577-es változathoz:

Természetesen ezt is próbáltam, de...:
[You must be registered and logged in to see this link.]

már itt behalt a dolog Sad
Vissza az elejére Go down
tihibaby
Próbálkozós vagyok.
Próbálkozós vagyok.



Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 30.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyHétf. Dec. 17, 2012 11:39 pm

Nincs ismerősöd akinek van XP-je telepítve a gépén?
Mert ahogy elnézem a Win8 nem kultiválja ezeket a dolgokat. Smile

Ne haragudj,de beleszerkesztettem a hozzászólásaidba,a képeket inkább csak linkeld,ne rakd be,mert nagyon széthúzza az oldalt.
Köszi!


A hozzászólást tihibaby összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Dec. 17, 2012 11:44 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
torrentszaki
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 15.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyHétf. Dec. 17, 2012 11:43 pm

Azt mondod úgy nagyobb esélyem van a sikerre?
Tesómék gépe még '91-ből való, ezek szerint az lesz a nyerő Smile

Ja és bocsi az előbbi nagy képért, de utólagosan nem engedte szerkeszteni a postot Smile
Vissza az elejére Go down
tihibaby
Próbálkozós vagyok.
Próbálkozós vagyok.



Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 30.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptyKedd Dec. 18, 2012 12:01 am

torrentszaki írta:
Azt mondod úgy nagyobb esélyem van a sikerre?
Tesómék gépe még '91-ből való, ezek szerint az lesz a nyerő Smile

Ja és bocsi az előbbi nagy képért, de utólagosan nem engedte szerkeszteni a postot Smile

Semmi gond,és igen szerintem próbálkozz meg azon a PC-n,az enyém is egy őscsotrogány és azon sikerült megoldani.
Egyébként meg ahogy más helyeken is olvasom,a két típusú (egymagos-kétmagos) telefonnak nem sok köze van egymáshoz belsőleg.
ebből is lehet a differencia.
De pl. érdekes az enyém root-olva van,de a system file-okhoz nem enged hozzányúlni (ami talán nem is olyan nagy baj),csak az alkalmazásokat tudom vezérelni rajta hogy hogyan működjenek,ill. tudok feltelepíteni olyan cuccokat,ami rootolt telefonon műxik csak.
De jól működik,és nekem ez a lényeg.
Vissza az elejére Go down
torrentszaki
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 15.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptySzer. Dec. 19, 2012 1:43 pm

Köszönöm a segítséget, az xp megoldotta a gondot. Most már minden jó dolog tökéletesen fut rajta. Laughing
Vissza az elejére Go down
Gromek
Nézelődök egy kicsit.
Nézelődök egy kicsit.



Hozzászólások száma : 12
Csatlakozás ideje : 2012. Dec. 14.

Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? EmptySzer. Dec. 19, 2012 10:41 pm

torrentszaki írta:

De pl. érdekes az enyém root-olva van,de a system file-okhoz nem enged hozzányúlni (ami talán nem is olyan nagy baj),

A (nem beépített) fájlkezelőben engedélyezni kell a ROOT hozzáférést (beállításokban), majd a SYSTEM-et csatlakoztatni RW (Read and Write) módban.
DE MINDENT CSAK ÉSSZEL! Nagyon könnyen hazavágható a teló, ha olyan dolgot törölsz, amit nem kellene.
Én leginkább a beépített hangok törlésére és a sajátjaim bemásolására használom.
A változtatások után SYSTEM-et újra felcsatolni, de most RO (Read ONLY) módban.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Rootolás, de hogyan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rootolás, de hogyan?   Rootolás, de hogyan? Empty

Vissza az elejére Go down
 
Rootolás, de hogyan?
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» szinkkronizálás hogyan kell
» aTab 5 hack ;)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
aTAB 5 Phone segítő fórum :: Kérdések - Válaszok - Tapasztalatok :: Hogyan kell.....-
Ugrás: